STYL ŻYCIA

To dobra pora by wziąć w ręce życie

zacznij żyć

Przez twoją głowę nieraz przewinęły się myśli Polecę do … (Australii, na Madagarskar, na Księżyc) , będę robił … (najlepszy rosół na świecie, 100 sqatów dziennie, sesję zdjęciową raz w tygodniu), nauczę się … (języka elfów, szydełkować, wyplatać kosze z wikliny), obejrzę … (50 Twarzy Grey’a lub coś bardziej ambitnego) , zostanę … (lekarzem, baristą, fotografem, śmieciarzem, piosenkarzem). Jeśli nieopatrznie podzieliłeś się Twoimi przemyśleniami z osobą inną niż Ty sam, prawdopodobnie padło pytanie: Kiedy to zrobisz? I co odpowiesz?

JUTRO

Nazwę to prokrastynacją. Stanem patologicznym dotykającym perfekcjonistów, którzy klasyfikują się jako zdolni aby zmienić świat na lepsze. Zmiana, niekoniecznie świata, ale także własnego życia, zachowania, etc, jest procesem składającym się z podejmowania prób, konfrontacji z ewentualnymi błędami oraz ich naprawa. Nawet jeśli nigdy nie powiedziałbyś o sobie, że jesteś perfekcjonistą, a mimo to masz problem z odwlekaniem wszystkiego na później to istnieje ryzyko, że jesteś naznaczony tym piętnem. Bo przeraża Cię, że możesz coś spieprzyć. Lękasz się, że to się jednak uda i nie będziesz w stanie zrobić kolejnego kroku.

 

jump

 

ILE JUŻ ZMARNOWANYCH DNI?

Jeśli będziesz mieć odrobinę szczęścia, a przy tym zadbasz o swoje zdrowie, będziesz żył dłużej niż 77 lat. Tyle w zaokrągleniu wynosi średnia długość życia w Polsce. To dokładnie 28 105 dni. Żeby złapać punkt odniesienia powiem, że przeżyłam już 7980 dni. Nie wszystkie zostały przeze mnie przeżyte tak jak chciałam. Więc ilekroć będziesz bał się zrobić krok w przód w obawie przed tym, że się zbłaźnisz przypomnij sobie że…

 

WCZORAJSZE BŁĘDY DZIŚ NIE ZNACZĄ NIC!

Asekuracyjne życie jest łatwe. Mniej więcej w okolicy osiemnastych urodzin wiesz, czego możesz się od niego spodziewać. Matura, studia, praca w zawodzie (albo i nie), założenie rodziny, etat w pracy, której najprawdopodobniej nie będziesz lubić ale robisz to wszystko żeby dzieci miały co jeść, irytacja brakiem pieniędzy. I to jest bezpieczne. Masz tak, jak ma większość otaczających Cię ludzi. W razie gdyby to się Tobie nie podobało zawsze możesz powiedzieć, że wszyscy tak mają. A skoro tak mają wszyscy to nie Ty zawiniłeś, że jesteś w takim a nie innym miejscu, więc zawinił system. Bullshit!

 

NAWET NIE CHCĘ SŁYSZEĆ ILE MOGŁEM ZROBIĆ DO TEJ PORY

W tej chwili od Ciebie zależy Twój spokój na łożu śmierci. Brzmi strasznie? Pomyśl sobie jak chciałbyś się czuć podczas ostatnich chwil życia. Koniecznie chcesz żałować, że kochałeś za mało i żyłeś na pół gwizdka?

 

OBUDŹ SIĘ I ZACZNIJ W KOŃCU ŻYĆ

Porzuć jałową egzystencję. Robienie wszystkiego pod dyktando konwenansów i przyjętych norm społecznych nie zaprowadzi Cię w oryginalne miejsca. Dopraw swoje życie niezapomnianymi chwilami. Przeraża mnie myśl, że miałabym nie zobaczyć, nie poczuć i nie przeżyć niczego ponad to, co doświadcza 99% polskich Grażynek i Janów Kowalskich. Nie musisz być inny niż wszyscy inni. Wystarczy, że będziesz na prawdę sobą i dasz ponieść się swojej intuicji. Gwarantuję, że każdego ranka z łóżka będziesz wyskakiwał jak z procy.

 

2 Comments
  • Katarzyna Szymańska

    wspaniały wpis, mam teraz nieciekawy humor, więc własnie takiego „kopa” potrzebowałam. Szczerze dziękuję!

    • https://mrowka-o.pl Mrówka Olga

      Doskonale Cię rozumiem i cieszę się, że mogłam pomóc. W razie gorszych dni wpadaj tutaj do mnie :)

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top