LUDZIE

Miałeś na mnie czekać…

podroz

Podróż komunikacją miejską w dużych miastach ma to do siebie, że jest ogólnodostępna. Korzystają z niego osoby starsze, studenci i młodsi uczniowie a także uczniowie szkół podstawowych. Ostatni przypadek jest moim ulubionym. Biada mi jeśli w tym czasie nie mam ze sobą słuchawek dousznych. A parę razy nie miałam i to był mój błąd. Istnieje jednak całkiem odmienna grupa osób podróżujących zarówno tramwajami, jak i Szybką Komunikacją Miejską, a także autobusami miejskimi, chociaż rzadko z nich korzystam. 

Najczęściej korzystam z tramwajów. Dwa razy dziennie to minimum.  Dzisiaj o godzinie 8:20 było tak dużo ludzi, że sporych trudności nastręczało wetknięcie szpilki pomiędzy podróżujących. Na szczęście Mrówka bez większych problemów wcisnęła się w ten kołchoz i tym samym zdążyła na zajęcia. Bardzo. Nudne. Zajęcia. Mimo to wierzę, że odegrają one ważną rolę w procesie dalszego mojego kształcenia.

 

EMOCJONALNY EKSHIBICJONIZM 

Wizyta u psychologa kosztuje niemało. Czasem niektórzy jej potrzebują i ja to akceptuję. Mnie samej przydałby się ktoś, kto pokazałby mi sposoby na rozładowanie emocji gdy ludzie w komunikacji miejskiej urządzają gabinet, którego powstydziłby się niejeden światowej sławy psychoanalityk. Nie ma znaczenia czy osoba wsiadła już z telefonem przy uchu czy też dopiero po wygodnym zainstalowaniu się w pojeździe wybiera numer i rozpoczyna mozolny proces porządkowania swojego życia.

 

BO NIE CZEKAŁEŚ NA MNIE NA PRZYSTANKU

Idą w ruch tłumaczenia lub wymaganie tłumaczeń. Prośby, pytania dlaczego osoba po drugiej stronie słuchawki postąpiła tak, a nie inaczej oraz groźby w stylu Jeśli jeszcze raz coś takiego odwalisz możesz być pewien, że z nami koniec!! Nie, to nie będzie koniec i wiesz o tym Ty, Twój facet oraz trzydzieści innych osób obecnych w tramwaju. Leje się potok emocji Poczułam się jak szmata gdy mnie tak potraktowałeś, a kierowca w pewnym momencie wstaje i zaczyna klaskać powodując karambol paraliżujący ponad trzy czwarte miasta na długie godziny.

 

SERIO?!

Dzisiejsza sytuacja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Do tramwaju wcisnęła się dziewczyna reprezentująca przedział wiekowi gdzieś pomiędzy 14 a 18. Kilka razy próbowała się do kogoś dodzwonić, po czym przychodziła wiadomość, że teraz już może spróbować dzwonić bo użytkownik zakończył rozmowę telefoniczną. W końcu telefon zadzwonił. Dziewczyna miała twarz jakieś 15 centymetrów od mojej, dzięki czemu byłam przekonana, że robi mi wyrzuty dlaczego, że nie czekałam na nią na przystanku i zabalowałam gdzieś z kumplami. Przy okazji mogłam odnieść wrażenie, że jestem nieodpowiedzialna i nie szanuję jej czasu. To była trauma z przymrużeniem oka :)

W każdym razie, ludzie, mam dla Was komunikat. Nie do wszystkich oczywiście, ale do tych wybranych. Ogarnijcie się. Przekażcie informację niecierpiącą zwłoki, a następnie przerwijcie połączenie na czas podróży tramwajem. Nie zszargacie tym samym nerwów współpodróżujących i nie narobicie sobie obciachu.

 

 

 

Click to comment

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top