ROZWÓJ

Kiedy zabijasz czas on zabija ciebie

uwaga

Z pewnością każdy miał okazję do odwiedzin na cmentarzu. Rzędy finezyjnych nagrobków koloru latte, czarnego marmuru oraz najróżniejszych odcieni zieleni i brązu przeplatane zaniedbanymi mogiłami, o których obecności świadczy tylko dzikie zielsko wylewające się z wyblakłych drewnianych skrzynek. Gdzieniegdzie przewinie się przez pole widzenia obdrapana figura Maryi albo biały aniołek strzegący miejsca spoczynku istoty, której nie zostało dane długie życie. Wszystkie mogiły mają jedną wspólną cechę – daty. Jedna z gwiazdką, kolejna z krzyżykiem i tak na wszystkich niemalże tablicach. Ludźmi jesteśmy już od poczęcia do śmierci. Datę swoich narodzin znamy, ale chwila śmierci jest dla nas tajemnicą. I niech tak zostanie. Żyjemy. Nauczmy się robić to świadomie, ponieważ…

STRACONEGO CZASU NIE ODKUPISZ

Nie możesz go wyhodować ani pożyczyć. Kradzież też jest niemożliwa. To podróż z punktu A do miejsca przeznaczenia B. W tym momencie nie wiesz jak daleko od mety jesteś. Może przekroczysz ją niedługo, ale może być też tak, że odpoczynku nie zaznasz jeszcze przez długi czas. Pozostały minuty, godziny, dni, miesiące, lata lub dekady życia. W swoich rękach trzymasz czas, który bardzo łatwo zmarnować. Odrobinę irytującym jest fakt, że mamy czas. Nie spieszymy się z realizacją marzeń czekając na odpowiedni moment i sprzyjające okoliczności. Prawdą jest, że czas nie lubi być marnowany, a każda minuta wypełniona działaniem ma ogromną moc spowolnienia zegara. Dobrze jest przewaetościować swoje życie i skończyć z poświęcaniem czasu ludziom, którzy za punkt honoru postawili sobie narzekanie przez większość dnia, grom i zabawom, które używane w nadmiernym stopniu nie wniosą większych korzyści w naszą przyszłość.

BĄDŹ DIAMENTEM

Gdzieniegdzie słyszy się wezwania aby skupić się na życiu tu i teraz. Czerpać z niego pełnymi garściami z nastawieniem, że skoro teraz mam wszystko bo utrzymują mnie rodzice to później nie będzie żadnego problemu z życiem na własną rękę. Czas nastoletni i czas studiów jest najpiękniejszym czasem. Grzechem jest nie skorzystać z faktu, że mamy rodziców, którzy – są fajni lub nie, bogaci lub niezbyt zamożni – powinni stanowić wsparcie. Korzystajmy z ich obecności póki są z nami. Łatwo poddać się myślom, że jesteśmy zwykli więc nie ma sensu próbować osiągnąć nietuzinkowe i ambitne cele, a samospełnienie zarezerwowane jest tylko dla ludzi dobrze urodzonych.  Najbardziej wartościowe kamienie – diamenty – powstają ze zwykłego węgla, który pod wpływem  ogromnego ciśnienia przemienia się  w niesamowicie wytrzymały kruszec. W chwilach słabości nawiedzają mnie myśli, że nie jestem wystarczająco dobra żeby móc spełnić swoje marzenia. Hola hola! Przecież nikt nie urodził się mistrzem, lecz narzucając sobie obowiązki prowadzące do jasno określonego celu wielu miało okazję się nim stać. Idąc za hasłem marki sportowej – just do it.

Click to comment

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top