EMOCJE

Jak szybko i bezboleśnie popełnić samobójstwo.

gło

To był jeden z ostatnich ciepłych wrześniowych wieczorów około godziny 21:15. O 22 rozpoczynała się moja zmiana. Pracowałam wtedy w fabryce pizzy i z przyjemnością zjawiałam się wcześniej żeby spokojnie przebrać się i zanieść kanapki do szafki pracowniczej stojącej pod ścianą w ogromnej stołówce. Tego dnia nie zabrałam ze sobą nic do jedzenia. Nie wzięłam też kurtki – miała już nigdy nie być mi potrzebna.

Samobójstwo. Chwila, w której zrzucę z siebie cały ciężar miała nastać za kolejnym zakrętem. Jadąc wąską asfaltową drogą kurczowo zaciskałam ręce na kierownicy do chwili aż moje dłonie zrobiły się zimne z braku dostatecznej ilości krwi. A ciało, to samo, które było za ciasne i zbyt wrażliwe aby pomieścić rozsadzające od wewnątrz emocje już niedługo miało stygnąć na metalowym stole prosektorium. Bez życia.

DOBRZE IM TAK! DOBRZE IM WSZYSTKIM!

Dostaną nauczkę. Ci wszyscy, którzy wypięli się na mnie. Moje najbliższe otoczenie czekające na moment, w którym nie będę miała już siły żeby odeprzeć ich ataki, bezsensowne kłótnie i zarzuty. Zobaczą co zrobili. Stojąc nad wykopanym na cmentarzu dołem podleją leżące wokół grobu kwiaty swoimi łzami. Nareszcie dotrze do nich, że robią źle. A ja będę wolna! Zamknięta w dębowym pudle… Wolna? Zimne palce poprzetykane czarnym różańcem… Wolna?! Bez życia. Wolna? Przysypana ziemią. Bez możliwości ucieczki. Będę martwa bo odebrałam sobie życie.

rzeźba

TERAZ JESTEŚ TU ZE MNĄ

To znaczy, że Ty – teraz w tym momencie lub jeszcze chwilę temu – myślałeś o odebraniu sobie życia. Może przez jednorazową kłótnię z kimś bardzo Tobie bliskim, zawalony sprawdzian decydujący o Twoim być czy nie być. Ale jesteś tutaj. Czytasz to, co napisałam właśnie do Ciebie. Otworzyłam się przed Tobą i jestem wdzięczna, że jesteś teraz ze mną. We wrześniu 2013 roku nie miałam z kim porozmawiać. W tym momencie czuję jak z Tobą rozmawiam. Zobacz jakie to cudowne. Żyjesz. I ja także żyję. Mimo, że wtedy chciałam uderzyć w drzewo z impetem jaki tylko mogłam wykrzesać z ponad dziesięcioletniego samochodu na wiejskiej drodze. Miałam powód żeby to zrobić tak jak Ty masz powód przez który chcesz znaleźć skuteczny sposób aby się zabić.

ZNAJDŹ POWÓD DO ŻYCIA

Mówią, że masz prawo do bycia szczęśliwym. Powiem więcej. Ty masz obowiązek żeby zrobić wszystko w swoim życiu żeby osiągnąć szczęście, którego nie da Tobie samobójstwo. Było mi cholernie trudno znaleźć w życiu cel, który odciągałby moje myśli od samobójstwa. Siedziałam w tym po uszy. Sama, ponieważ nie wiedziałam, że są ludzie, którzy potrafią i chcą mi pomóc. Nie bój się powiedzieć im o swoim problemie.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

help

Nie żałuję żadnej chwili przeżytej od tej pamiętnej nocy. Kto wie, może bardziej żałowałabym tego, że zakończyłam swoje życie nie wiedząc ile wspaniałych rzeczy dostanę od losu. Masz prawo do bycia szczęśliwym bez względu na trudności, z którymi się borykasz.
Daj sobie szansę.

1 Comment
  • Ryszawa

    wow, pięknie napisane!

    Pozdrawiam
    ryszawa.blogspot.com

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top