REAL LADY STYLE

Zostać damą, czy to mission impossible?

elegancka kobieta

Jestem pełna podziwu dla kobiet, które samą obecnością potrafią skupić na sobie uwagę ludzi. Nie mówię tu bynajmniej o ludziach używających łaciny podwórkowej czy eksponujących swoje braki na tysiąc różnych sposobów, ale o tych jednostkach, które zdecydowały się być powiewem świeżości w przepełnionym różnorodnością – w tym także tandetą i kiczem – nowoczesnym świecie.

– Chcę zostać damą – powiedziałam pewnego dnia do M. przedzierając się przez kolejne tytuły książek ustawionych na półce księgarni. – Chcę w każdej sytuacji wiedzieć jak się zachować, co mówić i kiedy. – w słuchawce zaległa cisza. Spodziewałam się śmiechu M. twierdzącej, że jest to najbardziej niedorzeczna rzecz jaką usłyszała z moich ust, a trochę już tego słyszała, ale zamiast tego odezwała się – A kto by nie chciał? –  Właśnie, kto nie chciałby wyglądać w każdej minucie swojego życia jak miliony monet, sączyć kawę w towarzystwie znajomych w modnej kawiarni i prowadzić kulturalne rozmowy na tematy różne. Tylko jak to zrobić?

CZY MOŻNA TAK PO PROSTU STAĆ SIĘ DAMĄ

To mój ulubiony rodzaj pytania. Niby nie jest retoryczne ale właściwie o cokolwiek byś nie zapytał odpowiedź brzmi MOŻNA. Niestety nie wystarczy postanowić, że od teraz, nagle i bez większych ceregieli będę damą i faktycznie w ciągu kilku chwil plan się wypełni. Przecież nawet Einstein nie od razu urodził się Einsteinem – tak przynajmniej stwierdził tata podczas jednej z naszych wspólnych przejażdżek :-) Naprawdę na świecie istnieje niewielki odsetek ludzi, którzy dobrobyt i spełnienie uzyskali tylko i wyłącznie dzięki narodzinom w dobrze sytuowanych rodzinach. Trzeba się wysilić i złapać okazje, które oferuje świat aby dotrzeć do postawionego celu. DNA jako jedyne w naszym ciele jest czymś odgórnie narzuconym. W nim zapisane są wszystkie cechy wyglądu. Poza tym jednym zestawem 46 chromosomów nie dostajemy innych wytycznych mówiących o tym jaki zawód powinniśmy wykonywać, jakie myśli mają nas napędzać ani tym bardziej jaką osobą mamy się stać. Dlaczego więc słyszałam tak wiele głosów mówiących, że bycia damą nie można się nauczyć? Co można zrobić aby życie za pan brat z dobrymi obyczajami stało się dla równie naturalne jak oddychanie czy sen?

CZYTAJ

Regularne czytanie książek pozwala na rozwijanie umiejętności językowych, a także uczy wyrażania myśli i rozumienia intencji ludzi znajdujących się wokół nas. Jeśli dziennie minimum 30 minut poświęcisz na zagłębienie się w lekturze fachowej, czyli w tym przypadku na podręcznikach savoir vivre, biografiach znanych kobiet czy wywiadach publikowanych w kobiecych czasopismach zdobędziesz podstawy, dzięki którym można zostać damą. Nie każde słowa od razu trafiają do świadomości więc początkowo nie należy zrażać się, że rozumiemy niewiele. Ważne żeby wyrobić sobie ciekawość, która jest niezbędna do doskonalenia się w każdej dziedzinie.

czytaj

INSPIRUJ SIĘ

Obserwuj otoczenie zwracając szczególną uwagę na kobiety, od których możesz się czegoś nauczyć. To odrobinę dziwne ale porównywanie się z innymi kobietami mamy zakodowane w genach od czasów prehistorycznych gdy przeżywali tylko najlepiej przystosowani. Nie bój się skopiować czyjego stylu, zachowania czy podpatrzeć sposoby radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Jeśli myślisz, że upodabnianie się do kogoś jest patetyczne lub zahaczające o granicę absurdu to masz całkowitą rację ale nie ma powodów do zmartwień. Nigdy nie da się idealnie powielić wyglądu ani zachowania. Dzieje się tak między innymi dlatego, że jako jednostki posiadamy różne temperamenty. Potraktuj więc podpatrywanie innych ludzi jak przymierzanie sukienki. Możesz założyć takie samo ubranie co znajoma ale nie będzie dobrze leżeć. Dlatego trzeba je zmodyfikować skracając, podkładając lub doszywając to i owo. Tak właśnie działa słynne kopiowanie stylu.

 

POZWÓL SOBIE NA BŁĘDY

Jeśli ktokolwiek twierdzi, że nie popełnia błędów należy sprawdzić, najlepiej dźgając go w brzuch patykiem, czy taki osobnik w ogóle żyje. Często decydujemy się na egzystowanie asekuracyjne rezygnując z życia według swojego pomysłu na rzecz przeżywania czasu w bezpiecznym kokonie, w którym mało co może nas zaskoczyć.

young-791849_640

 

BĄDŹ EGOISTKĄ

W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Zacznij postępować zgodnie z własnymi przekonaniami i uwierz, że zdrowa dawka egoizmu jest potrzebna każdemu. Zaczynając wszystkie zmiany od własnej osoby wygrywasz życie, ponieważ nie idziesz na łatwiznę. Warto pamiętać, że rzeczy łatwe są mało warte.

Click to comment

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top