STYL ŻYCIA

A Ty po ilu kostkach się uśmiechniesz?

chooocoo

Sesja ma to do siebie, że jest ciężka. Każdy kto w tym momencie studiuje lub był kiedykolwiek studentem wie, że to wyścig z czasem, bitwa myśli i gra emocji. To współczesna Sparta, okupiona nie krwią lecz dużą ilością kawy, energetyków, alkoholu, etc. To także czas porażek. O ile roczniki wyższe wiedzą już, że niezdany w pierwszym terminie egzamin nie oznacza końca świata, my pierwszaki, a mówię tu o znajomych z roku, czujemy, że to porażka, która będzie rzutować na całej naszej karierze zawodowej.

Dzisiejsze zmagania z biochemią odcisnęły piętno na samopoczuciu studentów pielęgniarstwa. Mimo, że większość z Nas znała statystyki dotyczące egzaminów z tego przedmiotu, wielu myślało, że to właśnie On/Ona znajdzie się w szczęśliwej trójce, która zda Bioszkę za pierwszym podejściem. Niestety jak to w życiu bywa, sesja, podobnie jak matura jest loterią. Możesz być szczęśliwcem albo wielkim przegranym. A co jeśli zawaliłeś pierwszy termin?

 

DAJ SOBIE CHWILĘ, POGÓDŹ SIĘ Z PORAŻKĄ, PODNIEŚ GŁOWĘ I…

Weź się w garść. Łatwo mówić, prawda? Jestem w 100% pewna, że gdyby ktoś udzielił mi podobnej rady jakiś rok temu, najpewniej wyszarpałabym go za szmaty. Oczywiście to nie przystoi kobiecie. Ale gdybym była dresem to właśnie w ten sposób bym postąpiła. Na szczęście w porę dotarło do mnie, że mimo smutku, złości i frustracji wynikających z niepowodzenia oraz poczucia krzywdy (bo przecież nauczyciel się na mnie uwziął, a moją maturę ewidentnie sprawdzał jakiś cymbał) muszę zostawić niepowodzenie za sobą i zrobić wszystko, żeby:

a) naprawić to co spaprałam,

b) postawić gruby mur między mną a niepowodzeniem żeby nie rzucało cienia na moje kolejne działania jednocześnie traktując cała sytuację jako lekcję.

Przede wszystkim pierwsze co musisz zrobić to wyciszyć się. Uspokoić myśli, które nawarstwiały się jeszcze zanim podszedłeś to wykonania swojego zdania. Ludzki organizm ma to do siebie, że kumuluje emocje towarzyszące nam na co dzień. Im więcej radosnych zdarzeń tym jesteśmy lżejsi. Łatwiej jest wtedy patrzeć na świat przez różowe okulary.

żagle

 

KOLEKCJONERZY NEGATYWNYCH DOŚWIADCZEŃ

Znacie ludzi, którzy pielęgnują porażkę a potem odnoszą sukcesy? Ja nie znam. Ale na pewno słyszeliście o ludziach, którzy po porażce zamykają się w sobie i przez długi czas mówią, że życie jest niesprawiedliwe, że oni się starali i nic z tego nie wyszło, w ten sposób podsycając swoją złość nie wiadomo właściwie w jakim celu czasem nawet przez większą część swojego życia. To jakbyś zamiast pięknego ogrodu przy domu powtykał w ziemię patyki, zeschłą trawę, pnie bez korzeni i przez lata podlewał je, nawoził i pielęgnował. W ten właśnie sposób wygląda Twój umysł gdy uciekasz w analizę porażki. Więc nie rób tego, bo szkoda Twojego czasu i nerwów.

no czekolada

Zjedz kostkę czekolady albo zjedz ją całą jeśli wymaga tego sytuacja :)

 

Jeśli musisz, chwilę trwaj w złości, smutku. A potem otrząśnij się. Zbierz myśli. Posłuchaj muzyki. Zrelaksuj się. Rusz swoje ciało żeby uspokoić umysł. Podnieś głowę i ruszaj dalej. :)

Grafikę z cytatem przygarnęłam z najlepszego portalu inspirującego Chwyć Marzenia.

Click to comment

Most Popular

Hej! vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 The Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top